طراحی و ساخت تندیس :

جهت آشنایی با تندیس ها ابتدا باید به این سوال پاسخ داد که تندیس چیست ؟ تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان ، شیء ، حیوان یا واقعه ساخته می‌شود . اما آنچه امروزه در عرف رایج، تندیس خوانده می شود تندیس های کوچک یا همان تندیسک ها هستند. تندیسک به حجم هایی گفته می شود که آنقدر کوچک و کم وزن هستند که به راحتی یک انسان بتواند آنها را بردارد و با خود جا به جا کند.

تندیس های کوچکی که امروز در عرف رایج به عنوان تندیس شناخته می شوند، برای یادآوری و گرامیداشت یک رویداد تاریخی یا به عنوان یادبود یک آیین بزرگداشت، همایش و یا نشان برتر یک جشنواره ساخته می شود. در مورد اخیر گاه یک تندیس چنان اعتباری می یابد که نماد شاخص هویت یک جشنواره می شود.

این کارکرد فرهنگی تندیس ها است، امروزه تندیس ها کارکرد تجاری هم یافته اند، گسترش فضای رقابت، پیشرفت فنآوری و گسترش زمینه های ارتباط با مخاطبین، روز به روز اهمیت روش های هنری در تبلیغ کالا را افزایش می دهد. در این راستا گاه  نام واره (لوگو تایپ)، نشان (آرم) یا نماد و زمینه فعالیت موسسه یا نهاد به شکل یک تندیس نمایان می شود و گاه کالا و محصول شرکت در قالب یک تندیس رخ نمایی می کند و بدین ترتیب یک تندیس در تزیینات یک فضا جایگاهی برای یک تبلیغ تجاری تعریف می کند.تندیس ها می‌توانند از مواد مختلفی چون شیشه ، چوب ، گچ، جیپس، فایبرگلاس، فلزاتی همچون طلا، نقره و برنز، انواع سنگ‌ها مانند سنگ مرمر و … ساخته شوند و بسته به موارد استفاده اندازه‌های مختلفی دارند.

از دید سبک هنری، تندیس ها همچون پیکره های بزرگ در قالب سبک های مختلف هنری ساخته می شوند. از این رو تندیس های کوچک گاه واقع گرا هستند، گاه صورتی انتزاعی دارند. اما بیشتر آنها بصورت نمادگرا مفاهیم را بیان می کنند، گاهی هم در طراحی از ترکیب مولفه های واقع گرا، نمادین و انتزاعی بهره گرفته می شود.

به علت کاربردهای متنوع تندیس ها و نیاز تقریبا همه بخش ها به آنها ، مبحث طراحی و ساخت تندیس اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده است . هم اکنون گروه های زیادی در کشور اقدام به اجرای تندیس می کنند که در ادامه سعی میکنیم مواردی از معایب تندیس های مرسوم را بیان کرده و همچنین جایگزینی مناسب جهت تندیس های مرسوم معرفی کنیم.

 

معایب تندیس های مرسوم :

تندیس های مرسوم و موجود مشکلاتی نیز دارند که باعث محدودیت در استفاده آنها شده است . یکی از این مشکلات هزینه بالای طراحی و اجرای آنهاست . این مشکل که امروزه به آسانی نمی توان از کنار آن گذشت موجب محدویت های زیادی در استفاده از تندیس های مرسوم شده است. این نکته مخصوصا آنجا خود را نشان می دهد که سهم بزرگی از مصرف کنندگان تندیس ها در کشور را دانشگاه ها و دانشجویان (جهت جشن های فارغ التحصیلی) تشکیل می دهند و یا شرکت ها و موسسات کوچک که بعضا توانایی پرداخت هزینه بالای طراحی و ساخت تندیس (جهت مراسمات تقدیر و تشکر و … ) را ندارند .

مشکل دیگری که تندیس های مرسوم با آن مواجه اند نبود خلاقیت در خارج از چارچوب طراحی تندیس است. در واقع با فاکتور گرفتن مبحث طراحی ، همه تندیس های مرسوم یک جنس و با ویژگی بصری یکسانند. از این رو نیاز به طراحی و ساخت نوعی تندیس با قیمت اقتصادی و ارزان ، خلاقانه ، متفاوت ، با کیفیت و نیز با قابلیت استفاده چند گانه به شدت احساس می شد.

 

تندیس های نوری :

گروه السان با تجربه ای که در تولید چراغ خواب سه بعدی و انواع بالبینگ ها با طراحی های مختلف پیدا کرده ، نسلی نو و کاملا متفاوت و با کیفیت از تندیس ها را اجرا می کند. با توجه به اهمیت طراحی و ساخت تندیس سعی شده تندیسی با کیفیت بالا ساخته شود تا به خوبی معایب ذکر شده برای تندیس های مرسوم را پوشش داده و علاوه بر مقرون به صرفه بودن کاملا جدید و متفاوت باشد.

 

طراحی و ساخت تندیس

 

ویژگی های تندیس های نوری :

 • امکان طراحی و اجرای انواع مختف طرح و ایده
 • متفاوت و جدید بودن ایده
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به تندیس های موجود
 • امکان استفاده دوگانه (هم تندیس و هم چراغ خواب)
 • کیفیت بالای ساخت پایه تندیس (پایه چوبی مقاوم ، صفحه اکریلیک نشکن تایوانی و چراغ با ۵۰۰۰ ساعت عمر مفید)
 • طراحی به صورت تکی و بدون نیاز به قالب (برای مثال اجرای تعداد زیادی تندیس با اسامی یا طرح متفاوت)
 • جلوه بصری فوق العاده بالا در حالت روشن بودن تندیس
 • حمل و نقل آسان و بسته بندی جداگانه و شکیل هر تندیس
 • امکان انجام طراحی توسط سفارش دهنده و فقط اجرا توسط گروه السان
 • دقت بسیار بالا در طراحی به علت استفاده از حکاکی لیزری
 • خرید مطمئن از فروشگاه به واسطه نماد اعتماد الکترونیکی

 

یکی از نمونه های اجرا شده تندیس نوری را در اینجا می توانید مشاهده کنید.

 

سفارش و اطلاع از قیمت :

قیمت تمام شده تندیس های نوری به طرح ، اندازه و تعداد مورد نظر مشتری دارد . جهت دریافت قیمت ،  اطلاعات بیشتر در مورد تندیس های نوری همچنین جهت سفارش می توانید از روش های زیر با ما ارتباط برقرار کنید. در سریع ترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود.

 • ارتباط مستقیم توسط این آیدی در تلگرام
 • از طریق صفحه تماس با ما
 • عضویت در کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما (لینک ورود در پایین همه صفحات سایت موجود است)