بالبینگ سه بعدی

بالبینگ سه بعدی چیست؟

یکی دیگر از انواع بالبینگ های محبوب، بالبینگ سه بعدی است. در این نوع از بالبینگ ها، طرح های متنوع و جذاب سه بعدی روی صفحه شفاف اکریلیک (صفحه ای مشابه شیشه ولی نشکن) حکاکی شده و توسط پایه نوری چراغ، با تابش نور به صفحه ، طرح حکاکی شده درخشان و نورانی می شود. در بالبینگ های سه بعدی درواقع طرحی دو بعدی روی صفحه اکریلیک حکاکی می شود، اما هنگام تابیدن نور از پایه چراغ به صفحه، طرح حکاکی شده از دید روبرو سه بعدی به نظر می رسد. در میان انواع گوناگون بالبینگ ها مثل بالبینگ های چهره، تایپوگرافی و… تنها بالبینگ های سه بعدی دارای این ویژگی می باشند.

بالبینگ های سه بعدی دارای قابلیت افزودن متن نیز می باشند به این صورت که می توان متن کوتاه یا اسم و یا حتی آرم و لوگو دلخواهی را با آنها ترکیب کرد و طرح های متنوعی را اجرا کرد. مجموعه ای از نمونه طرح های سه بعدی تلفیق شده با متن را می توانید در دسته بندی بالبینگ سه بعدی همراه متن فروشگاه ببینید.

در این نوشته تعدادی از تصاویر و ویدئوهای نمونه کارهای انجام شده و همچنین مشخصات و انواع بالبینگ های سه بعدی را معرفی می کنیم. همچنین در صورتی که با بالبینگ ها و طرز کار آنها آشنایی ندارید می توانید اطلاعات کامل در مورد مشخصات و نحوه کار بالبینگ ها را در مقاله بالبینگ چیست؟ مطالعه کنید.

بالبینگ سه بعدی

علت محبویت بالبینگ های سه بعدی

ویژگی خاص و متفاوت بالبینگ های سه بعدی همانطور که از نام آنها نیز مشخص است، قابلیت سه بعدی به نظر رسیدن آنهاست. طرح های منحصر به فرد این نوع از بالبینگ ها و در ادامه یک خطای  چشم ساده باعث می شود طرح های انجام شده روی صفحه تخت دو بعدی، سه بعدی به نظر برسند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب کنند. در انتهای همین مطلب ویدئو کوتاهی از یک بالبینگ سه بعدی قرار داده شده که با دیدن آن می توانید هرچه بهتر با این ویژگی بالبینگ های سه بعدی آشنا شوید.

مهم ترین ویژگی بالبینگ های سه بعدی

از مهمترین ویژگی این نوع از بالبینگ ها می توان به زیبایی خیره کننده، قیمت مناسب، دقت بالا در طراحی جزئیات، مصرف بسیار پایین انرژی الکتریکی ،تنوع بسیار زیاد در طرح و مدل، عمر مفید طولانی، امکان شخصی سازی بالا و ساخت کارهای ترکیبی مانند ترکیب کار سه بعدی همراه با  متن و لوگو اشاره کرد.

انواع بالبینگ سه بعدی

بسته به نوع پایه استفاده شده در بالبینگ های سه بعدی می توان سه دسته بندی مختلف را برای بالبینگ های سه بعدی برشمرد. به صورت کلی پایه های بالبینگ در سه نوع تک رنگ ، چند رنگ و چند رنگ موزیکال تولید می شوند. در پایه تک رنگ نور پایه که همان نور طرح حکاکی شده نیز می باشد همواره یک رنگ دارد و این رنگ هنگام سفارش انتخاب میشود. برای مثال در پایه تک رنگ سفید نور چراغ سفید بوده و قابل تغییر نمی باشد. در پایه چند رنگ ریموت دار ، پایه دارای یک ریموت کنترل می باشد که توسط آن می توان رنگ نور چراغ را به دلخواه در هر زمان تغییر داد یا انواع حالات رقص نور را اجرا کرد. در پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال، علاوه بر قابلیت های پایه چند رنگ ریموت دار ، قابلیت پخش موسیقی نیز به پایه افزوده شده است. هر کدام از انواع پایه های اشاره شده در بالا ، خود دارای انواع مختلفی می باشند. مشخصات کامل و تصاویر انواع پایه ها را می توانید در صفحه پایه بالبینگ ببینید.

خرید بالبینگ سه بعدی

نکات مهم در سفارش بالبینگ های سه بعدی :

نکات زیر از مهم ترین مواردی هستند که هنگام سفارش کارهای سه بعدی باید به آنها توجه کرد. این موارد روی کیفیت و قیمت کار نهایی تاثیر مهمی دارند.

 • ضخامت صفحه اکریلیک : طرح بالبینگ روی صفحه اکریلیک حکاکی میشود اما ضخامت این صفحه در تصاویر و نمونه کارها مشخص نیست. استفاده از صفحات با ضخامت کم موجب از دست رفتن استحکام و شکننده شدن صفحه ، عدم تعادل صفحه روی پایه و پایین آمدن کیفیت حکاکی و طول عمر کار میشود. قیمت صفحات با ضخامت کمتر بسیار کمتر بوده و این مورد درصد زیادی در قیمت بالبینگ تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال صفحه اکریلیک با ضخامت ۴ میلیمتر قیمتی دو برابر صفحه ای با ضخامت ۲ میلیمتر دارد و از آنجا که ضخامت ورق با دیدن تصویر بالبینگ قابل تشخیص نیست امکان ساخت دو بالبینگ با طرح و شکل و ابعاد کاملا یکسان ولی قیمتی متفاوت در حد دو برابر وجود دارد. در تمامی بالبینگ های سه بعدی فروشگاه السان از ورق با ضخامت ۴ میلیمتر استفاده شده که بالاترین ضخامت مورد استفاده در بالبینگ ها می باشد.
 • استفاده از آداپتور : در صورتی که در چراغ از آداپتور استفاده نشود چراغ با برق شهر تغذیه میشود که این موضوع سه اشکال عمده دارد: ۱- امکان برق گرفتگی در چراغ بسیار بالاست و رطوبت محیط، لمس با دست مرطوب و یا وارد کردن شی داخل پایه (مخصوصا توسط کودکان) موجب برق گرفتگی میشود. ۲- مصرف انرژی چراغ بالا می رود. ۳- دمای پایه افزایش یافته و عمر چراغ کم می شود. با استفاده از آداپتور ، تغذیه چراغ با برق ۱۲ ولت انجام می‌گیرد که از نظر برق گرفتگی کاملا بی خطر بوده ، مصرف انرژی آن فوق العاده کمتر و  به علت کاهش دمای کاری ، عمر مفید چراغ بیشتر می شود. در تمامی بالبینگ های سه بعدی فروشگاه السان از آداپتور ۱۲ ولت ایمن استفاده شده است.
 • هزینه و نحوه ارسال : هنگام سفارش یک محصول از هر فروشگاهی هزینه و روش ارسال مهم هستند. مواردی مانند ارسال با روش های نامطمئن ، عدم تحویل بسته درب منزل ، ارسال بسته بصورتی که کار معیوب شده یا شکسته و دریافت هزینه کارتن و بسته بندی ، مواردی هستند که در برخی فروشگاه ها به مشتری تحمیل می شوند. تمامی سفارشات فروشگاه السان بصورت رایگان و با مطمئن ترین روش و با تحویل درب منزل به سراسر کشور ارسال می شوند. همچنین محصولات دارای راهنمای استفاده و بسته بندی مخصوص بوده که در طول مسیر آسیبی به چراغ وارد نشود. در صورت آسیب دیدن چراغ هنگام ارسال مطابق شرایط و ضوابط فروشگاه ، مسئولیت با فروشگاه بوده و مرسوله مجددا به رایگان ارسال خواهد شد.

با توجه به این که موارد فوق ، در مشاهده تصاویر محصولات قابل تشخیص نیستند ، قبل از خرید از هر فروشگاهی در مورد مشخصات فوق اطمینان کسب کنید. همچنین بعضا دیده شده نمونه تصاویر بالبینگ ویرایش ، روتوش و اصلاح شده و سپس به عنوان نمونه کار عرضه می شوند. لذا توصیه می شود به دیدن تصاویر نمونه کار های هیچ فروشگاهی اعتماد نکنید و حتما فیلم چند نمونه کار چهره اجرا شده را مطالبه کرده و از طریق مشاهده فیلم ، کیفیت کار فروشگاه مربوطه را بسنجید.

نحوه خرید بالبینگ سه بعدی :

بالبینگ های سه بعدی برخلاف بالبینگ های چهره روال سفارش ساده ای دارند و در مدت زمان کمتری نیز آماده ارسال می شوند. انواع مختلف طرح های سه بعدی موجود را می توانید به راحتی از طریق وبسایت خریداری کنید. مشخصات و موارد مورد نیاز در مورد طرح و همین طور آدرس و مشخصات پستی همه در سایت هماهنگ می شوند. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید آموزش خرید از سایت را مطالعه کنید.

مزایای بالبینگ های سه بعدی فروشگاه السان :

 • مصرف برق پایین چراغ و ایمنی در برابر برق گرفتگی (با استفاده از آداپتور ۱۲ ولت)
 • کیفیت بالای چراغ خواب و استفاده از بهترین مواد اولیه در تولید و ساخت بالبینگ
 • بسته بندی اختصاصی و ایمن محصولات و ارسال سریع و رایگان به سراسر کشور
 • استفاده از صفحه اکریلیک شفاف با ضخامت ۴ میلیمتر ( بالاترین ضحامت ممکن )
 • پخش نور کاملا توزیع شده و یکنواخت در چراغ به علت استفاده از ورق تولید تایوان
 • فعالیت اختصاصی فروشگاه در زمینه طراحی ، ساخت و  خدمات انواع بالبینگ ها
 • خرید امن،مطمئن و قابل پیگیری محصول به علت دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی
 • گارانتی،مهلت تست و خدمات پس از فروش محصولات مطابق شرایط و ضوابط فروشگاه

لینک های مفید در مورد بالبینگ سه بعدی :

نمونه فیلم بالبینگ سه بعدی :

در انتها با مشاهده فیلم کوتاهی از یک بالبینگ سه بعدی می توانید هرچه بیشتر با این چراغ های جذاب آشنا شوید!

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۶ رای