کیفیت بالبینگ چهره

کیفیت یک بالبینگ چهره یا آباژور چهره به چه عواملی بستگی دارد؟
علت اختلاف قیمت بالبینگ های چهره در فروشگاه های مختلف چیست؟
هنگام خرید یا سفارش یک بالبینگ چهره چه نکاتی باید مد نظر قرار گیرند؟

در این نوشته سعی می کنیم به سوالات فوق پاسخ داده و همچنین عوامل مهم در تعیین کیفیت یک بالبینگ چهره را بطور کامل بررسی کنیم.

بالبینگ ها به خاطر زیبایی و ویژگی های منحصر به فردشان از محبوب ترین انواع آباژور ها هستند. به همین علت و بر حسب نیاز بازار، تولید بالبینگ ها نیز اخیرا افزایش یافته است. در این میان افرادی سودجو اقدام به عرضه کالاهایی بی کیفیت، نا ایمن، یک بار مصرف و با قیمت های غیر معقول کرده اند. با توجه به نیاز به آگاهی بخشی و نیز درخواست متعدد کاربران و نبود هیچ منبعی جهت راهنمایی خرید بالبینگ ها، گروه السان که از پیشگامان تولید انواع بالبینگ در کشور بوده با بهره گیری از تجربه 10 ساله خود این مطلب را گردآوری کرده است.

کیفیت بالبینگ چهره

به طور کلی هریک از قسمت های یک بالبینگ باید ویژگی هایی داشته باشند تا آن بالبینگ کیفیت لازم برای کارکرد مطلوب و طولانی مدت را داشته باشد و مخصوصا بحث کارایی قطعات و نوع طراحی در کیفیت بالبینگ چهره بسیار مهم تر می باشد. در صورتی که در مورد بالبینگ ها و اجزای مختلف آنها آشنایی لازم را ندارید توصیه می شود ابتدا مقاله بالبینگ چیست؟ را مطالعه کنید. موارد آورده شده در ادامه هم در مورد کیفیت بالبینگ های سه بعدی و آماده و هم در مورد کیفیت بالبینگ چهره کاربردی هستند.

اجزای تشکیل دهنده یک بالبینگ:

بطور کلی یک بالبینگ چهره که با نام آباژور چهره یا چراغ خواب چهره نیز شناخته می شود از ۲ قسمت تشکیل می شود: پایه بالبینگ و صفحه اکریلیک
پایه بالبینگ نقش نگهداری و تامین نور چراغ را برعهده دارد و صفحه اکریلیک صفحه شیشه ای شکل است که چهره روی آن حکاکی می شود.

ویژگی های مهمی که در مورد پایه بالبینگ باید به آنها توجه شود:

۱- نوع منبع نوری به کار رفته در پایه:

منبع نوری داخل پایه که نقش اصلی را در پایه ایفا می کند از نوع SMD LED می باشد. به طور کلی دو نوع رایج از SMD LED ها در پایه ها استفاده می شوند: SMD های شاخه ای و SMD های نواری. SMD های شاخه ای شدت نور بیشتری داشته، گران قیمت تر بوده، عمر مفید بیشتری داشته (بالای ۵۰۰۰ ساعت در شرایط نرمال) و به علت حرارت بیشتر تولیدی می بایست دمای آنها کنترل شود. جهت کنترل دمای SMD های شاخه ای، می بایست از مبدل حرارتی یا هیت سینک و خمیر سیلیکون استفاده کرد. در سمت مقابل SMD های نواری شدت نور کمتری داشته، ارزان قیمت تر بوده، عمر مفید کمتری داشته، افت نوری دارند و حرارت کمتری تولید میکنند لذا نیازی به تجهیزات خنک کننده اضافی مثل هیت سینک ندارند.

کیفیت SMD های شاخه ای بسیار بالاتر بوده بطوری که نمونه های تولیدی با این نوع از منبع نوری در شرایط کاری مطلوب پس از ۵ سال استفاده روزانه کماکان عملکرد مطلوب خود را حفظ کرده اند. با توجه به این که این دو نوع منبع نوری اختلاف قیمت بیش از ۲ برابری دارند، برای پایین آوردن قیمت نهایی پایه، منبع نوری اکثر پایه های موجود در بازار از نوع SMD نواری می باشد. ما در فروشگاه السان از هر دو نوع این منبع های نوری در پایه های تولیدی خود استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند.

2- سیستم برق رسانی در پایه:

به طور کلی در پایه ها از سه نوع سیستم برق رسانی می توان استفاده کرد: استفاده از LED های ۲۲۰ ولت، استفاده از درایور داخلی ، استفاده از آداپتور خارجی.

در حالت اول یعنی استفاده از LED های ۲۲۰ ولت، چراغ با برق ۲۲۰ ولت شهر تغذیه شده که بسیار خطرناک بوده چون هرگونه تماس با اجزای داخل پایه یا تماس با پایه با دست مرطوب یا رطوبت بالای محیط موجب برق گرفتگی می شود و علاوه بر آن عمر چراغ بسیار پایین خواهد آمد و مصرف برق چراغ نیز بالا می رود. بعلت ایمنی پایین و نیز طول عمر کم، استفاده از این نوع پایه ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در حالت دوم یعنی استفاده از درایور داخلی، برق ۲۲۰ ولت شهر داخل پایه شده و در داخل پایه توسط یک درایور که وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت به برق ۱۲ ولت را دارد به برق ۱۲ ولت تبدیل شده و سپس به منبع نوری متصل می شود. در این حالت مشکل مصرف بالای برق و کاهش عمر منبع نوری که در حالت اول وجود داشت از بین می رود ولی کماکان مشکل برق گرفتگی وجود داشته و  هرگونه تماس با اجزای داخل پایه یا تماس با پایه با دست مرطوب یا رطوبت بالای محیط موجب برق گرفتگی خواهد شد.

در حالت سوم یعنی استفاده از آداپتور خارجی، برق ۲۲۰ ولت شهر، خارج از پایه و توسط آداپتور ایمن به برق ۱۲ ولت تبدیل شده و سپس وارد پایه می شود. در این حالت پایه کاملا بی خطر بوده به طوری که می توان پایه را کاملا داخل آب فرو برد چون برق خارج از پایه تبدیل به برق ۱۲ ولت بی خطر شده است. در این حالت علاوه بر ایمنی، مصرف برق پایه نیز بسیار پایین بوده و کارایی منبع نوری طی زمان کاهش نمی یابد. علاوه بر موارد فوق لازم به ذکر است که آداپتور ها دارای عمر بسیار بیشتری نسبت به درایور ها بوده و نیز کاملا بی صدا هستند در صورتی که درایور ها بعد از مدتی دچار نویز های صوتی می شوند.

در زمان نگارش این متن قیمت هر عدد آداپتور خارجی در بازار حدودا ۶۰ هزار تومان و قیمت درایور نیز حدودا ۲۰ هزار تومان می باشد. لذا به علت قیمت بالای آداپتور ها، اکثر پایه های موجود در بازار فاقد آداپتور بوده و در آنها از درایور داخلی استفاده می شود و یا در حالت بدتر از درایور هم گاهی استفاده نمی شود! ما در فروشگاه السان از هر دو نوع پایه های دارای آداپتور خارجی و دارای درایور داخلی استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند. با توجه به اهمیت ایمنی، همواره توصیه می کنیم از پایه های دارای آداپتور خارجی استفاده کنید و سلامت جانی خود و اعضای خانواده خود را با خطرات جبران ناپذیر مواجه نکنید. استفاده از آداپتور استاندارد از عوامل موثر در کیفیت بالبینگ چهره می باشد.

3- نوع بدنه پایه و روش ساخت آن:

بدنه پایه محل قرار گیری اجزای داخلی چراغ و همین طور نگهدارنده صفحه اکریلیک می باشد. تقریبا تمامی پایه های موجود در بازار پایه های چوبی هستند. این پایه های چوبی در دو شکل ساخته می شوند: پایه های جعبه ای و پایه های لایه ای.

نوع اول یعنی پایه های جعبه ای بصورت یک جعبه یا باکس توخالی بوده که از یک یا دو لایه چوب MDF در هر ضلع آن ساخته شده و ملزومات پایه داخل این جعبه تو خالی قرار گرفته اند.

در نوع دوم که پایه لایه ای نامیده می شود پایه از لایه های متعدد چوب MDF (حداقل ۱۰ لایه) روی هم قرار گرفته تشکیل می شود. این لایه ها متناسب با فضای مورد نیاز ملزومات داخل پایه برش می خورند.

با توجه به این که ضخامت چوب MDF استفاده شده در ساخت پایه ها ۳ میلیمتر می باشد، ضخامت هر ضلع یک پایه جعبه ای ۳ یا ۶ میلیمتر می باشد در حالی که ضخامت هر ضلع پایه لایه ای ۱ تا ۳ سانتی متر (2 تا 10 برابر ببیشتر) می باشد و همین ضخامت بالا موجب استحکام بسیار بالای پایه های نوع لایه ای می شود. برای مثال در دو پایه هم اندازه، مقدار چوب مصرف شده در پایه نوع لایه ای ۵ برابر پایه جعبه ای بوده و همین امر باعث می شود وزن پایه لایه ای نیز ۵ برابر وزن پایه جعبه ای باشد که این وزن بالا علاوه بر استحکام بسیار بالا موجب چسبندگی بهتر پایه و اتکای خوب آن روی زمین برای نگهداری صفحه اکریلیک می شود. در آن سو پایه های جعبه ای، سبک و از نظر استحکام ضعیف بوده و می بایست در برابر ضربه و فشار محافظت شوند. همچنین در این نوع پایه ها به علت وزن کم پایه، صفحه اکریلیک تعادل و اتکای مشابه پایه لایه ای را نخواهد داشت.

با توجه به مصرف چوب کمتر و در نتیجه قیمت پایین تر، اکثر پایه های موجود در بازار از نوع جعبه ای می باشند. ما در فروشگاه السان از هر دو نوع پایه های جعبه ای و لایه ای استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند.

4- ملحقات و مشخصات دیگر پایه:

برخی از ملحقات و ویژگی های اضافی نیز می توانند به پایه ها افزوده شوند که در ادامه به طور خلاصه آورده می شود. این موارد گرچه ممکن است کم اهمیت به نظر برسند اما در کیفیت بالبینگ چهره نقش دارند.

الف: کلید خاموش و روشن در پایه تک رنگ: وجود کلید روشن خاموش روی پایه های تک رنگ کمک زیادی به سهولت استفاده از چراغ می کند. در صورت عدم وجود کلید مربوطه، چراغ باید با خارج کردن آداپتور از پریز برق یا از پایه خاموش و روشن شود که هیچ کدام مطلوب نیست. قابل ذکر است که کلید یاد شده می تواند به صورت لمسی نیز باشد ولی به علت پایین بودن کیفیت کلید های لمسی و مشکلات آنها، استفاده از کلید های مکانیکی و غیر لمسی در اولویت می باشد.

ب: استفاده از رینگ نوری در پایه: برخی پایه ها دارای یک نوار نوری بوده که نور آنها متناسب با نور چراغ تغییر می کند. با توجه به این که تامین نور این نوار نوری بر عهده منبع نور اصلی چراغ می باشد، استفاده از آن موجب کاهش نور چراغ می شود و به همین دلیل استفاده از آن توصیه نمی شود.

پ: امکان کنترل قسمت صوتی بدون ریموت: پنل های صوتی پایه ها امکان کنترل دستی و بدون نیاز به ریموت کنترل را نیز دارند ولی توسط برخی سازندگان، این قسمت مسدود و از دسترس خارج شده و کنترل قسمت صوتی فقط توسط ریموت قابل انجام می باشد. با توجه به وجود احتمال گم شدن ریموت، بهتر است امکان کنترل قسمت صوتی بدون ریموت هم در دسترس باشد.

ت: پشتیبانی از بلوتوث در پایه های موزیکال: پنل های صوتی دارای دو نوع بلوتوث دار و بدون بلوتوث می باشند. با توجه به این که اتصال فیزیکی USB در طی زمان می تواند با اختلال و مشکلاتی همراه شود در صورتی که امکان اتصال از طریق بلوتوث فراهم نباشد، قسمت صوتی پایه بلااستفاده می شود. لذا بهتر است پنل صوتی دارای امکان اتصال از طریق بلوتوث را نیز داشته باشد.

ث: استفاده از تعداد بیش از یک بلندگو در پایه های موزیکال: با توجه به توان خروجی و وات آمپلی فایر استفاده شده در قسمت صوتی، استفاده از دو بلندگو یا اسپیکر هیچ تاثیری در قدرت صوتی پایه نداشته و فقط قابلیت LوR را به پایه افزوده می کند و با توجه به اختلاف قیمت پدید آمده این کار توصیه نمی شود.

ج: استفاده از باتری در پایه: باتری ها قابلیت تامین انرژی مورد نیاز پایه ها بصورت کامل و مطلوب را نداشته و هر نوع تبلیغی در مورد پایه بالبینگی که با باتری کار میکند صرفا یک تبلیغ می باشد!

چ: پایه های با ولتاژ 5 ولت: ولتاژ مورد نیاز جهت منبع نوری های استاندارد 12 ولت بوده و از آداپتور های با همین ولتاژ جهت تغذیه آنها استفاده می شود. دیده شده که جهت کاهش قیمت پایه، پایه هایی با ولتاژ و آداپتور 5 یا 6 ولت استفاده شده است. این نوع پایه قدرت نوری مناسب را نداشته و مخصوصا برای کار چهره یا حتی کار های سه بعدی با ابعاد بیشتر از 20 سانت کاربری ندارند.

ح: اختلال عملکرد ریموت ها در پایه های موزیکال: پایه های موزیکال دو ریموت کنترل مجزا دارند، یک ریموت جهت کنترل قسمت صوتی و یک ریموت هم جهت کنترل قسمت نوری پایه. از طرف دیگر ریموت های قسمت نوری با دو نوع سیستم عملکردی متفاوت در بازار موجودند: ریموت کنترل رادیویی RF و ریموت کنترل مادون قرمز IR. نوع ریموت کنترل، قابلیت و ساختار این دو نوع ریموت به طور کلی تفاوت دارند. ریموت کنترل RF قابلیت کنترل قسمت نوری را بدون اختلال در عملکرد پنل صوتی پایه فراهم می کند. برخلاف ریموت های IR که در پایه های ارزان قیمت تر استفاده می شود، در پایه های موزیکالی که از ریموت های IR استفاده می کنند بعلت استفاده هر دو ریموت نور و موزیک از یک ساختار کنترلی امکان اختلال در عملکرد ریموت ها وجود دارد ولی در پایه های موزیکال دارای ریموت کنترل RF خیر. به بیان ساده تر اگر شما پایه موزیکالی که در ساخت آن از ریموت نوع IR استفاده شده، داشته باشید، عملکرد دو ریموت نور و موزیک در پایه شما اختلال دارند مثلا ممکن است با تغییر رنگ نور چراغ، موزیک به تراک بعدی برود یا صدای موسیقی در حال پخش کم شود! به علت تفاوت قیمتی می توان گفت 90 درصد پایه های موزیکال موجود در بازار از نوع IR می باشند و متاسفانه فروشندگان در مورد این مورد مهم اطلاع رسانی نمی کنند.

تشخیص این دو نوع ریموت کنترل ازیکدیگر بسیار ساده است. با توجه به متفاوت بودن شکل ظاهری ریموت ها شما به راحتی می توانید نوع ریموت و سیستم کنترلی آن را از روی شکل ظاهری ریموت تشخیص دهید. پیشنهاد می شود در انتخاب پایه های موزیکال دقت کرده و حتما از پایه های موزیکال با ریموت نوری نوع RF استفاده کنید.

انواع ریموت کنترل

خ: فاصله عملکردی و تنوع رنگ ریموت های نوری: در ادامه نکته قبلی در مورد تفاوت انواع مختلف ریموت های نوری باید به این نکته نیز اشاره کرد که ریموت های مادون قرمز IR جهت عملکرد صحیح باید به صورت مستقیم و بدون مانع و از فاصله نزدیک (نهایتا ۴ متر) و روبری پایه قرار گیرند در حالی که ریموت های رادیویی RF دارای بُرد بیشتری بوده (تا ۱۵ متر) و نیز از زوایای مختلف و با وجود موانع سبک روبری پایه عملکرد مطلوب دارند. همچنین ریموت های رادیویی RF دارای قابلیت های تغییر سرعت رنگ ها در حالت رقص نور و نیز دارای ۴ رنگ ثابت بیشتر و ۱۸ نوع حالت رقص نور بیشتر نیز می باشند.

*جهت دسترسی به اطلاعات کامل تر در مورد پایه بالبینگ ها، مشخصات کامل، تصاویر و مقایسه انواع مختلف پایه های تولید شده گروه السان را می توانید در صفحه پایه بالبینگ ببینید.

ویژگی های مهمی که در مورد صفحه اکریلیک باید به آنها توجه شود:

۱-ضخامت صفحه اکریلیک:

استفاده از صفحات با ضخامت کم موجب شکننده شدن صفحه، عدم تعادل صحیح آن روی پایه و پایین آمدن کیفیت نورپردازی چهره میشود. بالاترین ضخامتی که در بالبینگ ها استفاده می شود ۴ میلیمتر و کمترین ضخامت ۲ میلیمتر می باشد. صفحه اکریلیک با ضخامت ۴ میلیمتر قیمتی دو برابر صفحه ای با ضخامت ۲ میلیمتر دارد و این موضوع در قیمت نهایی بالبینگ تاثیر مهمی دارد و از آنجا که ضخامت ورق با دیدن تصویر بالبینگ قابل تشخیص نیست، امکان ساخت دو بالبینگ با طرح و شکل و ابعاد کاملا یکسان ولی قیمتی متفاوت در حد دو برابر وجود دارد. پیشنهاد می شود حدالمقدور از بالبینگ های با ضخامت صفحه ۴ و نهایتا ۳ میلیمتر استفاده کنید، صفحه ۲ میلیمتری در واقع ۱٫۸ میلیمتر ضخامت واقعی داشته و بسیار بسیار نازک و شکننده است. ضخامت صفحه نقش بسیار مهمی در کیفیت بالبینگ چهره دارد.

2- جنس صفحه اکریلیک:

جنس صفحه اکریلیک یا پلکسی نقش مهمی در کیفیت بصری و جلوه بالبینگ (مخصوصا جلوه و کیفیت بالبینگ چهره) دارد. به طور خلاصه صفحه اکریلیک مصرفی باید از نوع مرغوب خارجی بوده تا پخش نور کاملی در چهره پدید آید. استفاده از صفحات اکریلیک ایرانی یا چینی موجب عدم توزیع یکنواخت نور در کار شده و کیفیت اجرا و جلوه کار را بشدت کاهش خواهد داد لذا هرگز توصیه نمی شود.

حتما هنگام مشاهده نمونه کارهای یک فروشگاه به مساله پخش نور در چراغ توجه کنید. زمانی که نور چراغ فرضا روی نور صورتی تنظیم شده می بایست کل چهره از بالا تا پایین به یک اندازه نور داشته باشد. در صورت استفاده از اکریلیک ایرانی یا چینی فقط قسمت پایین چهره نورانی شده و قسمت بالای چهره بی نور و یا کم نور خواهد بود. در صورت مشاهده این چراغ در تاریکی شب، شما فقط نصف چهره را مشاهده می کنید و قسمت کم نور یا بی نور نمایش داده نمی شود. در حال حاضر اکریلیک اصل تایوانی قیمتی 4 برابر اکریلیک چینی یا ایرانی دارد و متاسفانه برخی از تولید کنندگان برای کاهش هزینه و افزایش سود از اکریلیک های ایرانی و چینی استفاده می کنند.

3- انجام طراحی و پیش نمایش چهره:

 بالبینگ چهره در صورتی که چهره مورد نظر مشتری روی آن خوب طراحی نشده باشد ارزشی نخواهد داشت.کار چهره با دو روش: با طراحی و پیش نمایش و بدون طراحی و پیش نمایش انجام می شود. در روش اول عکس انتخاب شده ابتدا توسط طراح مجرب طراحی شده، قبل از اجرای کار نهایی ،طرح به تایید مشتری رسیده و بعد کار اجرا می شود. در واقع شما قبل از سفارش و پرداخت هزینه نهایی، می توانید پیش نمایش کار خود را مشاهده کنید، عکس خود را تغییر دهید یا حتی سفارش خود را لغو کنید! همچنین انجام طراحی باعث افزایش کیفیت کار نهایی خواهد شد. اکثر فروشگاه ها چهره را بدون طراحی و خام اجرا می‌کنند که علاوه بر آنکه چهره غیر طبیعی می شود، کیفیت کار پایین آمده و همچنین چهره بدون تایید مشتری انجام شده که پس از انجام هم قابل تغییر نیست. در واقع در این روش شما عکس ارسال کرده، هزینه پرداخت میکنید و کار را درب منزل تحویل میگیرید و درصورتی که از کار انجام شده رضایتی نداشته باشید هیچ کاری نمیتوان انجام داد! لذا توصیه می کنیم قبل از اجرای کار نهایی و پرداخت کامل هزینه، پیش نمایش کار نهایی خود را از فروشنده درخواست کنید. انجام پیش طراحی تا حد زیادی کیفیت بالبینگ چهره در بخش ظاهری را تضمین می کند.

نکته دیگر انجام حکاکی با دستگاه حکاکی لیزری مخصوص حکاکی چهره است. هر دستگاهی قابل به حک چهره با کیفیت مطلوب نیست.  

نهایتا کار نهایی چهره باید طبیعی، دقیق ،با جزئیات کامل و نورپردازی یکنواخت انجام شود و نیز سطح کار باید بدون هرگونه تخلخل، تغییر عمق و محو شدگی و تغییر شکل باشد. در انتهای این مطلب تصاویری از کار های مختلف انجام شده بدون طراحی توسط فروشندگان متفرقه در مقایسه با تعدای نمونه فیلم از کارهای انجام شده با طراحی چهره قرار داده شده است.

4- مشخصات دیگر صفحه اکریلیک:

حکاکی نه چاپ: در بالبینگ چهره، چهره مورد نظر روی صفحه اکریلیک حک می شود. یعنی سطح شیشه خراش های ریزی خورده و در نتیجه مجموعه این خراش ها چهره شکل می گیرد. عمل حکاکی یک اثر دائمی است و هرگز از بین نمی رود. برخی فروشندگان بعلت نداشتن تخصص لازم در حک چهره، چهره را روی کاغذ چاپ کرده و آن کاغذ را روی صفحه اکریلیک می چسبانند! نتیجه این کار اگرچه ممکن است زیبا باشد ولی کاملا موقت بوده و پس از مدتی کاغذ جدا شده و چراغ غیر قابل استفاده می شود و علاوه بر این، چراغ مذکور در واقع چراغ خواب نبوده و در شب روشنایی ندارد و کاربردش فقط در روز می باشد. شناسایی کار چاپ شده به آسانی ممکن است، چراغی که در آن چهره چاپ شده دارای چهره رنگی میباشد و هر قسمت از چهره یا لباس و غیره دارای رنگ متفاوت هستند ولی کار حکاکی به صورت سیاه و سفید است و رنگ کل کار با هم تغییر می کند.

فیلم نه عکس: نکته ساده ای که همواره باید مد نظر باشد این است که در مقایسه بالبینگ های چهره به فیلم نمونه کارها بیشتر توجه کنید و نه عکس نمونه کارها چون عکس ها به راحتی قابل ویرایش هستند. از فروشندگان تقاضای فیلم نمونه کارها را داشته باشد نه عکس. همچنین توجه داشته باشید که آرم و نام فروشگاه مورد نظر روی نمونه عکس و فیلم های آن فروشگاه موجود باشد. 

سایر نکات مهم:

* امنیت در خرید: 

این کالا در اکثر فروشگاه ها به صورت اینترنتی سفارش داده می شود. و همین طور به علت این که کار به صورت اختصاصی برای مشتری انجام می‌شود و بعد از انجام حکاکی چهره مشتری، چراغ خواب برای فرد دیگری قابل استفاده نیست، در همه فروشگاه ها هزینه کار قبل از انجام و ارسال کار دریافت می شود. لذا حصول اطمینان در خرید این کالا بسیار مهم است. مواردی چون عدم ارسال کالا، مغایرت کالا با سفارش ،سو استفاده از اطلاعات بانکی، سو استفاده از تصاویر شخصی، عدم امکان مرجوعی کالا در صورت وجود عیب، عدم ارائه خدمات پس از فروش، ارسال کالا با خط و خش و شکستگی بدون امکان پیگیری و عدم پشتیبانی پس از فروش از مشکلات فروشگاه های نامطمئن می باشد.

فروشگاه السان دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت معدن تجارت با بیش از ۱۰ سال سابقه فروش انواع مختلف بالبینگ ها بوده و نیز اولین و تنها فروشگاه اختصاصی بالبینگ دارای این نماد در کشور می باشد لذا فرآیند سفارش و خرید شما کاملا مطمئن و قابل پیگیری خواهد بود.

* گارانتی و خدمات پس از فروش:

با توجه به این که بالبینگ ها عموما اینترنتی سفارش داده می شوند موضوع گارانتی و خدمات پس از فروش چراغ بسیار حائز اهمیت می باشد. فروشندگان متفرقه این کالا در سایت های تبلیغاتی و همچنین پیام رسان ها فعالیت گسترده ای دارند که اکثر این فروشندگان به صورت فصلی فعالیت داشته و فروشگاه یا مرکز پاسخگویی یا خدمات مناسبی ندارند لذا بارها پیش آمده خریداران فروشگاه های متفرقه برای تامین موارد ساده ای مثل ریموت کنترل یا آداپتور به مشکل برخورده و یا بعضا چراغ خریداری شده آنها یک هفته هم کارکرد مناسب نداشته و بلااستفاده شده است.

از این رو و جهت رفع مشکلاتی از این قبیل ما در فروشگاه السان برای کلیه محصولات سه خدمت مهلت تست ۴۸ ساعته کالا، گارانتی معتبر ۶ تا ۱۲ ماهه بسته به نوع پایه  و خدمات پس از فروش ۲ ساله را مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه و برای اولین بار در سطح کشور برای مشتریان خود لحاظ نموده ایم. 

* هزینه و نحوه ارسال:

هنگام سفارش یک محصول از هر فروشگاهی هزینه و روش ارسال مهم هستند. مخصوصا محصولی مانند بالبینگ که بسیار حساس بوده و حتی خط و خش های ریز نیز می توانند کیفیت محصول را کاهش دهند. مواردی مانند ارسال با روش های نامطمئن، عدم تحویل بسته درب منزل، ارسال بسته بصورتی که کار معیوب شده یا شکسته و دریافت هزینه کارتن و بسته بندی، مواردی هستند که در برخی فروشگاه ها به مشتری تحمیل می شوند. تمامی محصولات فروشگاه السان با مطمئن ترین روش پستی، همراه با بیمه و با تحویل درب منزل به سراسر کشور ارسال می شوند. همچنین محصولات دارای راهنمای استفاده و بسته بندی مخصوص بوده که در طول مسیر آسیبی به چراغ وارد نشود. در صورت آسیب دیدن چراغ هنگام ارسال مطابق شرایط و ضوابط فروشگاه، مسئولیت با فروشگاه بوده و مرسوله مجددا ارسال خواهد شد.

سخن پایانی:

مطلب فوق اولین و کامل ترین راهنما در مورد خرید بالبینگ ها و در واقع بهترین راهنمای خرید بالبینگ و بررسی کیفیت بالبینگ چهره در سطح وب می باشد. با مطالعه دقیق مطلب فوق شما قادر خواهید بود به راحتی در مورد کیفیت یک بالبینگ نظر داده و فروشگاه بهتر را انتخاب کنید. تهیه این مطلب کار آسانی نبوده و زمان بسیار زیادی صرف تهیه آن شده است و هدف از تهیه آن نیز تنها آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در مورد کالا به مشتری است. متاسفانه فروشنده های غیرمسئول فراوانند که محصولات بسیار بی کیفیت، یک بار مصرف و خطرناک و ناایمن را با قیمت های بالا در اختیار مشتریان قرار داده بدون آن که اطلاع رسانی کافی در مورد مشخصات محصول خود کنند. باشد که با انتشار این مطلب وضع موجود بهبود یابد. 

نمونه عکس ها و تصاویر:

تعدادی از تصاویر نمونه کار های انجام شده بالبینگ چهره توسط فروشگاه السان در ادامه قرار داده شده است. نمونه های زیر با انجام پیش طراحی چهره انجام شده و دارای پایه و طرح استاندارد می باشند. در نتیجه خروجی کار دارای روشنایی کل صفحه و پخش نور کامل، وضوح و کیفیت نمایش بالا، بدون محو شدگی و تغییر عمق می باشد. جهت مشاهده موارد بیشتر می توانید از صفحه بالبینگ چهره در سایت و یا صفحه اینستاگرام فروشگاه دیدن کنید.

چراغ خواب چهره با کیفیت بالا
آباژور چهره با کیفیت بالا
بهترین بالبینگ چهره
کیفیت عکس آباژور چهره

همچنین در ادامه تعدادی تصویر از نمونه بالبینگ های چهره تولید شده توسط فروشنده های متفرقه جهت مقایسه موارد مهم قرار داده می شود. پخش نور نامناسب به نحوی که فقط قسمت پایینی صفحه روشن شده، محو شدگی قسمت های مختلف صفحه و وضوح و کیفیت پایین چهره به علت عدم انجام طراحی چهره پیش از حکاکی آن، از جمله مشکلات این نمونه ها هستند. 

نمونه ویدئو و فیلم ها:

تعدادی از ویدئو های کوتاه از نمونه کار های انجام شده بالبینگ چهره توسط فروشگاه السان در ادامه قرار داده شده است. جهت مشاهده نمونه ویدئو های بیشتر می توانید از صفحه فروشگاه السان در آپارات دیدن کنید. پیشنهاد می شود همیشه با دیدن ویدئو نمونه کار های فروشگاه های مختلف کیفیت محصولات آنها را بررسی و مقایسه کنید زیرا تصاویر به سادگی قابل ویرایش بوده و نمی توان تنها به دیدن نمونه تصاویر بسنده کرد.

ویدئو نمونه بالبینگ چهره با پایه چندرنگ موزیکال فول آپشن جدید

ویدئو معرفی و بررسی بالبینگ چهره با پایه چندرنگ موزیکال فول آپشن جدید

ویدئو نمونه بالبینگ چهره با پایه تک رنگ سفید نوع قدیم

ویدئو نمونه بالبینگ چهره با پایه چندرنگ ریموت دار نوع قدیم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۸ رای