پایه بالبینگ

پایه بالبینگ چیست؟

پایه بالبینگ یا همان پایه نگهدارنده چراغ خواب که مهم ترین قسمت یک بالبینگ می باشد، وظیفه تامین نور چراغ را برعهده دارد. علاوه بر نورپردازی، پایه بالبینگ در زیبایی ظاهری، عمر مفید چراغ و نیز پخش نور صحیح و کامل در چهره یا طرح حک شده روی چراغ نیز نقش مهمی را ایفا می کند. از نظر ساخت، پایه می بایست از استحکام لازم برخوردار بوده تا بتواند برای سال ها کارایی مفید خود را حفظ کند. وجود پایه های اکثرا بی کیفیت و گاها یکبار مصرف در بازار و نیز عدم آگاهی از ویژگی های یک پایه خوب و یا توضیح مناسبی در مورد مشخصات انواع پایه ها، ما را برآن داشت تا در این مطلب مشخصات کامل و مقایسه انواع پایه ها را برای اولین بار و به صورت جامع مورد بررسی قرار دهیم. پس از مطالعه این مطلب شما با انواع پایه بالبینگ و مشخصات هر نوع از آن بطور کامل آشنا خواهید شد.

پایه بالبینگ
پایه بالبینگ

قسمت های تشکیل دهنده پایه بالبینگ

پایه بالبینگ به طور کلی از سه قسمت اصلی شامل “منبع نوری ، آداپتور یا مبدل الکتریکی و بدنه” تشکیل شده است. در ادامه، ویژگی ها و مشخصات هر یک از این قسمت ها را بررسی می کنیم.

منبع نوری

منبع نوری داخل پایه که نقش اصلی را در پایه ایفا می کند از نوع SMD LED می باشد. به طور کلی دو نوع رایج از SMD LED ها در پایه ها استفاده می شوند: SMD های شاخه ای و SMD های نواری. SMD های شاخه ای شدت نور بیشتری داشته، گران قیمت تر بوده، عمر مفید بیشتری داشته (بالای ۵۰۰۰ ساعت در شرایط نرمال) و به علت حرارت بیشتر تولیدی می بایست دمای آنها کنترل شود. جهت کنترل دمای SMD های شاخه ای، می بایست از مبدل حرارتی یا هیت سینک و خمیر سیلیکون استفاده کرد. در سمت مقابل SMD های نواری شدت نور کمتری داشته، ارزان قیمت تر بوده، عمر مفید کمتری داشته، افت نوری دارند و حرارت کمتری تولید میکنند لذا نیازی به تجهیزات خنک کننده اضافی مثل هیت سینک نیز ندارند.

کیفیت SMD های شاخه ای بسیار بیشتر بوده بطوری که نمونه های تولیدی با این نوع از منبع نوری در شرایط کاری مطلوب پس از 5 سال استفاده روزانه کماکان عملکرد مطلوب خود را حفظ کرده اند. با توجه به این که این دو نوع منبع نوری اختلاف قیمت بیش از 2 برابری دارند، برای پایین آوردن قیمت نهایی پایه، منبع نوری اکثر پایه های موجود در بازار از نوع SMD نواری می باشد. ما در فروشگاه السان از هر دو نوع این منبع های نوری در پایه های تولیدی خود استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند.

انواع منبع نوری بالبینگ
انواع منبع نوری بالبینگ

آداپتور یا مبدل الکتریکی

به طور کلی در پایه ها از سه نوع سیستم برق رسانی می توان استفاده کرد: استفاده از LED های 220 ولت، استفاده از درایور داخلی ، استفاده از آداپتور خارجی.

در حالت اول یعنی استفاده از LED های 220 ولت، چراغ با برق 220 ولت شهر تغذیه شده که بسیار خطرناک بوده چون هرگونه تماس با اجزای داخل پایه یا تماس با پایه با دست مرطوب یا رطوبت محیط بالا موجب برق گرفتگی می شود و علاوه بر آن عمر چراغ بسیار پایین خواهد آمد و مصرف برق چراغ نیز بالا می رود. استفاده از این نوع پایه ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در حالت دوم یعنی استفاده از درایور داخلی، برق 220 ولت شهر داخل پایه شده و در داخل پایه توسط یک درایور که وظیفه تبدیل برق 220 ولت به برق 12 ولت را دارد به برق 12 ولت تبدیل شده و سپس به منبع نوری متصل می شود. در این حالت مشکل مصرف بالای برق و کاهش عمر منبع نوری که در حالت اول وجود داشت از بین می رود ولی کماکان مشکل برق گرفتگی وجود داشته و  هرگونه تماس با اجزای داخل پایه یا تماس با پایه با دست مرطوب یا رطوبت محیط بالا موجب برق گرفتگی خواهد شد.

در حالت سوم یعنی استفاده از آداپتور خارجی، برق 220 ولت شهر، خارج از پایه و توسط آداپتور ایمن به برق 12 ولت تبدیل شده و سپس وارد پایه می شود. در این حالت پایه کاملا بی خطر بوده به طوری که می توان پایه را کاملا داخل آب فرو برد چون برق خارج از پایه تبدیل به برق 12 ولت بی خطر شده است. در این حالت علاوه بر ایمنی، مصرف برق پایه بسیار پایین بوده و کارایی منبع نوری نیز طی زمان کاهش نمی یابد. علاوه بر موارد فوق لازم به ذکر است که آداپتور ها دارای عمر بسیار بیشتری نسبت به درایور ها بوده و نیز کاملا بی صدا هستند در صورتی که درایور ها بعد از مدتی دچار نویز های صوتی می شوند.

در زمان نگارش این متن قیمت هر عدد آداپتور خارجی در بازار حدودا 60 هزار تومان و قیمت درایور نیز حدودا 20 هزار تومان می باشد. لذا به علت قیمت بالای آداپتور ها، اکثر پایه های موجود در بازار فاقد آداپتور بوده و در آنها از درایور داخلی استفاده می شود و یا در حالت بدتر از درایور هم گاها استفاده نمی شود! ما در فروشگاه السان از هر دو نوع پایه های دارای آداپتور خارجی و دارای درایور داخلی استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند. با توجه به اهمیت ایمنی، همواره توصیه می کنیم از پایه های دارای آداپتور خارجی استفاده کنید و سلامت جانی خود و اعضای خانواده خود را با خطرات جبران ناپذیر مواجه نکنید.

* باتری ها قابلیت تامین انرژی مورد نیاز پایه ها بصورت کامل و مطلوب را نداشته و هر نوع تبلیغی در مورد پایه بالبینگی که با باتری کار میکند صرفا یک تبلیغ می باشد!

آداپتور و درایور بالبینگ
آداپتور و درایور بالبینگ

بدنه پایه

بدنه پایه محل قرار گیری اجزای داخلی چراغ و همین طور نگهدارنده صفحه اکریلیک می باشد. تقریبا تمامی پایه های موجود در بازار پایه های چوبی هستند. این پایه های چوبی در دو شکل ساخته می شوند: پایه های جعبه ای و پایه های لایه ای.

نوع اول یعنی پایه های جعبه ای بصورت یک جعبه یا باکس توخالی بوده که از یک یا دو لایه چوب MDF در هر ضلع آن ساخته شده و ملزومات پایه داخل این جعبه تو خالی قرار گرفته اند.

در نوع دوم که پایه لایه ای نامیده می شود پایه از لایه های متعدد چوب MDF (حداقل 10 لایه) روی هم قرار گرفته تشکیل می شود. این لایه ها متناسب با فضای مورد نیاز ملزومات داخل پایه برش می خورند.

با توجه به این که ضخامت چوب MDF استفاده شده در ساخت پایه ها 3 میلیمتر می باشد، ضخامت هر ضلع یک پایه جعبه ای 3 یا 6 میلیمتر می باشد در حالی که ضخامت هر ضلع پایه لایه ای 1 تا 3 سانتی متر (3 تا 10 برابر ببیشتر) می باشد و همین ضخامت بالا موجب استحکام بسیار بالای پایه های نوع لایه ای می شود. برای مثال در دو پایه هم اندازه، مقدار چوب مصرف شده در پایه نوع لایه ای 5 برابر پایه جعبه ای بوده و همین امر باعث می شود وزن پایه لایه ای نیز 5 برابر وزن پایه جعبه ای باشد که این وزن بالا علاوه بر استحکام بسیار بالا موجب چسبندگی بهتر پایه و اتکای خوب آن روی زمین برای نگهداری صفحه اکریلیک می شود. در آن سو پایه های جعبه ای، سبک و از نظر استحکام ضعیف بوده و می بایست در برابر ضربه و فشار محافظت شوند. همچنین در این نوع پایه ها به علت وزن کم پایه، صفحه اکریلیک تعادل و اتکای مشابه پایه لایه ای را نخواهد داشت.

با توجه به مصرف چوب کمتر و در نتیجه قیمت پایین تر، اکثر پایه های موجود در بازار از نوع جعبه ای می باشند. ما در فروشگاه السان از هر دو نوع پایه های جعبه ای و لایه ای استفاده می کنیم و مشتری با اطلاع و آگاهی از مشخصات هر یک، نوع پایه دلخواه خود را انتخاب می کند.

انواع بدنه پایه بالبینگ
انواع بدنه پایه بالبینگ

انواع پایه بالبینگ :

به طور کلی پایه های نوری در سه نوع تک رنگ ، چند رنگ ریموت دار و چند رنگ ریموت دار موزیکال تولید می شوند که هر یک دارای مشخصات و امکانات خاص خود می باشند. در فروشگاه السان جهت بالا رفتن قدرت انتخاب مشتریان و ایجاد تنوع، انواع مختلفی از پایه ها برای هر یک از انواع ذکر شده با قیمت و مشخصات مختلف طراحی و تولید شده اند که در ادامه معرفی می شوند. 

الف) پایه تک رنگ :

در پایه تک رنگ، نور پایه که همان نور طرح حکاکی شده نیز می باشد همواره یک رنگ دارد و این رنگ هنگام سفارش انتخاب می شود. برای مثال در پایه تک رنگ سفید، نور چراغ همواره سفید بوده و توسط استفاده کننده از چراغ بعدا قابل تغییر نمی باشد. برای پایه های تک رنگ 5 رنگ نور سفید طلایی صورتی آبی و قرمز قابل انتخاب می باشد. در حال حاضر 2 نوع پایه تک رنگ ساده و فول آپشن موجود می باشد.

1- پایه تک رنگ ساده (TS) :

– ابعاد : 14 در 9 سانتی متر با ارتفاع 3.5 سانتی متر
– ساختار جعبه ای بدنه و ساخته شده از یک لایه MDF
– دارای درایور داخلی مبدل ولتاژ 220 شهر به 12 ولت
– ناایمن از نظر برق گرفتگی بعلت عدم استفاده از آداپتور
– دارای 6 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– دارای 6تا9 عدد SMDLED نواری درجه یک و کیفیت بالا
– رنگ بندی متنوع (سفید، طلایی، صورتی، آبی و قرمز)
– دارای کلید روشن و خاموش (0/1 دو حالته) روی پایه
– دارای فیوز شیشه ای جهت افزایش ایمنی اجزای پایه
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 3 میلیمتر

تصویر پایه تک رنگ ساده

پایه تک رنگ ساده
پایه تک رنگ ساده

2- پایه تک رنگ فول آپشن (TF) :

– ابعاد : 10 در 9 سانتی متر با ارتفاع 3.5 سانتی متر
ساختار لایه ای بدنه و ساخته شده از 12 لایه MDF
– دارای آداپتور درجه یک 12 ولت بین راهی با سیم بلند

– ایمن از نظر برق گرفتگی به علت استفاده از آداپتور
– دارای 12 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 4 میلیمتر
– دارای 6تا9 عدد SMDLED نواری
درجه یک و کیفیت بالا
رنگ بندی متنوع (سفید، طلایی، صورتی، آبی و قرمز)
– دارای کلید روشن و خاموش (0/1 دو حالته) روی پایه
– دارای دریچه خنک کننده فضای داخلی و دمای کار پایین
– دارای سوکت اتصال آداپتور (قابلیت جداسازی آداپتور)

تصویر پایه تک رنگ فول آپشن

پایه تک رنگ فول آپشن
پایه تک رنگ فول آپشن

مزیت های پایه تک رنگ فول آپشن نسبت به تک رنگ ساده:

1- بدنه پایه فول آپشن بعلت ساختار لایه ای و استفاده از 14 لایه ورق MDF روی هم قرار گرفته در ساخت آن، بسیار مقاوم تر بوده و وزن این پایه نیز 5 برابر بیشتر از نوع ساده بوده که این وزن بالا علاوه بر استحکام بالا موجب چسبندگی بهتر پایه و اتکای خوب آن روی زمین برای نگهداری صفحه اکریلیک می شود.
2- پایه فول آپشن به علت استفاده از آداپتور خارجی، از نظر برق گرفتگی کاملا ایمن می باشد. اما در پایه تک رنگ ساده از درایو مبدل داخل پایه استفاده شده است لذا پایه از نظر برق گرفتگی ایمن نبوده و هرگونه تماس با اجزای داخل پایه یا تماس با پایه با دست مرطوب یا رطوبت محیط بالا موجب برق گرفتگی خواهد شد.
3- در پایه های فول آپشن از صفحه اکریلیک با ضخامت 4 میلیمتر استفاده می شود که علاوه بر استحکام بالاتر صفحه، دارای نورپردازی فوق العاده ای بوده و کیفیت بالاتری را در نمایش طرح حکاکی شده ارائه می دهد. در مقابل در پایه نوع ساده از صفحه اکریلیک با ضخامت 3 میلی متر استفاده می شود.
4- مدت زمان گارانتی پایه فول آپشن 12 ماه بوده که دو برابر مدت زمان گارانتی پایه ساده می باشد.

ب) پایه چند رنگ ریموت دار :

در پایه چند رنگ ریموت دار، همراه پایه یک عدد ریموت کنترل وجود دارد که کنترل نور پایه توسط آن انجام می گیرد. روشن و خاموش کردن چراغ، تغییر رنگ نور پایه، تغییر شدت نور پایه و نیز تنظیم کردن انواع حالات رقص نور توسط ریموت کنترل قابل انجام می باشد. در حال حاضر 2 نوع پایه چند رنگ ریموت دار ساده و فول آپشن موجود می باشد.

3- پایه چند رنگ ریموت دار ساده (RS) :

– ابعاد : 14 در 9 سانتی متر با ارتفاع 3.5 سانتی متر
– ساختار جعبه ای بدنه و ساخته شده از 1 لایه MDF
– دارای 6 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– ایمن از نظر برق گرفتگی به علت استفاده از آداپتور
– دارای 6تا9 عدد SMDLED نواری درجه یک و کیفیت بالا
– دارای ریموت کنترل IR (مادون قرمز) جهت کنترل پایه
– دارای 16 رنگ ثابت و قابلیت اجرای 4 حالت رقص نور
– دارای قابلیت کاهش و افزایش شدت نور توسط ریموت
– دارای آداپتور درجه یک 12 ولت بین راهی با سیم بلند
– دارای دریچه خنک کننده فضای داخلی و دمای کار پایین
– دارای سوکت اتصال آداپتور (قابلیت جداسازی آداپتور)
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 3 میلیمتر

تصویر پایه چند رنگ ریموت دار ساده

پایه چند رنگ ریموت دار ساده
پایه چند رنگ ریموت دار ساده

4- پایه چند رنگ ریموت دار فول آپشن (RF) :

– ابعاد : 10 در 9 سانتی متر با ارتفاع 3.5 سانتی متر
– ساختار لایه ای بدنه و ساخته شده از 13 لایه MDF
– دارای 12 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– استفاده از هیت سینک و خمیرسیلیکون برای SMDLED
– دارای 6تا9 عدد SMDLED شاخه ای درجه1 و کیفیت بالا
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 4 میلیمتر
– ایمن از نظر برق گرفتگی به علت استفاده از آداپتور

– دارای ریموت کنترل IR (مادون قرمز) جهت کنترل پایه
– دارای 16 رنگ ثابت و قابلیت اجرای 4 حالت رقص نور
– دارای قابلیت کاهش و افزایش شدت نور توسط ریموت
– دارای آداپتور درجه یک 12 ولت بین راهی با سیم بلند
– دارای دریچه خنک کننده فضای داخلی و دمای کار پایین
– دارای سوکت اتصال آداپتور (قابلیت جداسازی آداپتور)

تصویر پایه چند رنگ ریموت دار فول آپشن

پایه چند رنگ ریموت دار فول آپشن
پایه چند رنگ ریموت دار فول آپشن

مزیت های پایه چندرنگ فول آپشن نسبت به چند رنگ ساده:

1- بدنه پایه فول آپشن بعلت ساختار لایه ای و استفاده از 13 لایه ورق MDF روی هم قرار گرفته در ساخت آن، بسیار مقاوم تر بوده و وزن این پایه نیز 5 برابر بیشتر از نوع ساده بوده که این وزن بالا علاوه بر استحکام بالا موجب چسبندگی بهتر پایه و اتکای خوب آن روی زمین برای نگهداری صفحه اکریلیک می شود.
2- در پایه فول آپشن از SMDLED شاخه ای به همراه هیت سینک و خمیر سیلیکون استفاده شده است. SMD های شاخه ای شدت نور بیشتری داشته، گران قیمت تر بوده و عمر مفید بیشتری دارند (بالای ۵۰۰۰ ساعت در شرایط نرمال). در مقابل در پایه ساده از SMDLED نواری استفاده شده است که فاقد ویژگی های فوق می باشد.
3- در پایه های فول آپشن از صفحه اکریلیک با ضخامت 4 میلیمتر استفاده می شود که علاوه بر استحکام بالاتر صفحه، دارای نورپردازی فوق العاده ای بوده و کیفیت بالاتری را در نمایش طرح حکاکی شده ارائه می دهد. در مقابل در پایه نوع ساده از صفحه اکریلیک با ضخامت 3 میلی متر استفاده می شود.
4- مدت زمان گارانتی پایه فول آپشن 12 ماه بوده که دو برابر مدت زمان گارانتی پایه ساده می باشد.

ج) پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال :

در پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال، همراه پایه دو عدد ریموت کنترل وجود دارد که کنترل پایه توسط آنها انجام می گیرد. یک ریموت کنترل جهت کنترل تنظیمات نوری پایه اعم از تغییر رنگ نور و خاموش و روشن کردن نور چراغ و… و ریموت دیگر برای کنترل قسمت صوتی پایه اعم از خاموش و روشن کردن موسیقی، کاهش و افزایش بلندی صدا و… در حال حاضر 2 نوع پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال ساده و فول آپشن موجود می باشد.

5- پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال ساده (MS) :

– ابعاد : 20 در 9 سانتی متر با ارتفاع 5.5 سانتی متر
– ساختار جعبه ای بدنه و ساخته شده از 1 لایه MDF
– دارای 6 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– ایمن از نظر برق گرفتگی به علت استفاده از آداپتور
– دارای 6تا9 عدد SMDLED نواری درجه یک و کیفیت بالا
– دارای ریموت کنترل IR (مادون قرمز) جهت کنترل پایه
– دارای 16 رنگ ثابت و قابلیت اجرای 4 حالت رقص نور
– دارای قابلیت کاهش و افزایش شدت نور توسط ریموت
– دارای آداپتور درجه یک 12 ولت بین راهی با سیم بلند
– دارای دریچه خنک کننده فضای داخلی و دمای کار پایین
– دارای سوکت اتصال آداپتور (قابلیت جداسازی آداپتور)
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 3 میلیمتر
– قابلیت پخش موسیقی از طریق: AUX،SD،USB,RADIO FM 
– پشتیبانی از بلوتوث و قابلیت اتصال به انواع گوشی، تبلت و… 
دارای ریموت کنترل مجزا برای کنترل کامل قسمت صوتی پایه
– قابلیت کنترل قسمت صوتی از طریق پنل قرار گرفته روی پایه

– قابلیت تنظیم حالت بیصدا و همچنین تنظیمات متنوع اکولایزر
– دارای کلید مجزای قسمت صوتی جهت افزایش طول عمر پایه
– دارای بلندگوی پرقدرت و صدای رسا مناسب برای چراغ خواب

تصویر پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال ساده

پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال ساده
پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال ساده

6- پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال فول آپشن (MF) :

– ابعاد : 12 در 13 سانتی متر با ارتفاع 4 سانتی متر
– ساختار لایه ای بدنه و ساخته شده از 15 لایه MDF
– دارای 12 ماه گارانتی مطابق با شرایط و ضوابط فروشگاه
– دارای ریموت کنترل RF (رادیویی) جهت کنترل پایه 
– دارای 20 رنگ ثابت و قابلیت اجرای 22 حالت رقص نور
– دارای قابلیت تغییر سرعت رنگ ها در حالت رقص نور
– استفاده از هیت سینک و خمیرسیلیکون برای SMDLED
– دارای 6تا9 عدد SMDLED شاخه ای درجه1 و کیفیت بالا
– قابل استفاده برای اکریلیک های با ضخامت 4 میلیمتر
– ایمن از نظر برق گرفتگی به علت استفاده از آداپتور

– دارای قابلیت کاهش و افزایش شدت نور توسط ریموت
– دارای آداپتور درجه یک 12 ولت بین راهی با سیم بلند
– دارای دریچه خنک کننده فضای داخلی و دمای کار پایین
– دارای سوکت اتصال آداپتور (قابلیت جداسازی آداپتور)
– قابلیت پخش موسیقی از طریق: AUX،SD،USB,RADIO FM
– پشتیبانی از بلوتوث و قابلیت اتصال به انواع گوشی، تبلت و…
 
– دارای ریموت کنترل مجزا برای کنترل کامل قسمت صوتی پایه
– قابلیت کنترل قسمت صوتی از طریق پنل قرار گرفته روی پایه

– قابلیت تنظیم حالت بیصدا و همچنین تنظیمات متنوع اکولایزر
– دارای کلید مجزای قسمت صوتی جهت افزایش طول عمر پایه
– دارای بلندگوی پرقدرت و صدای رسا مناسب برای چراغ خواب

تصویر پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال فول آپشن

پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال فول آپشن
پایه چند رنگ ریموت دار موزیکال فول آپشن

مزیت های پایه چندرنگ موزیکال فول آپشن نسبت به چندرنگ موزیکال ساده:

1- بدنه پایه فول آپشن بعلت ساختار لایه ای و استفاده از 15 لایه ورق MDF روی هم قرار گرفته در ساخت آن، بسیار مقاوم تر بوده و وزن این پایه نیز 5 برابر بیشتر از نوع ساده بوده که این وزن بالا علاوه بر استحکام بالا موجب چسبندگی بهتر پایه و اتکای خوب آن روی زمین برای نگهداری صفحه اکریلیک می شود.
2- در پایه فول آپشن از SMDLED شاخه ای به همراه هیت سینک و خمیر سیلیکون استفاده شده است. SMD های شاخه ای شدت نور بیشتری داشته، گران قیمت تر بوده و عمر مفید بیشتری دارند (بالای ۵۰۰۰ ساعت در شرایط نرمال). در مقابل در پایه ساده از SMDLED نواری استفاده شده است که فاقد ویژگی های فوق می باشد.
3- در پایه های فول آپشن از صفحه اکریلیک با ضخامت 4 میلیمتر استفاده می شود که علاوه بر استحکام بالاتر صفحه، دارای نورپردازی فوق العاده ای بوده و کیفیت بالاتری را در نمایش طرح حکاکی شده ارائه می دهد. در مقابل در پایه نوع ساده از صفحه اکریلیک با ضخامت 3 میلی متر استفاده می شود.
4- مدت زمان گارانتی پایه فول آپشن 12 ماه بوده که دو برابر مدت زمان گارانتی پایه ساده می باشد.
5- در پایه فول آپشن از ریموت کنترل رادیویی RF و در پایه ساده از ریموت کنترل مادون قرمز IR استفاده شده است. نوع ریموت کنترل، قابلیت و ساختار این دو نوع ریموت به طور کلی تفاوت دارند. ریموت های مادون قرمز IR جهت عملکرد صحیح باید به صورت مستقیم و بدون مانع و از فاصله نزدیک (نهایتا 4 متر) و روبری پایه قرار گیرند در حالی که ریموت های رادیویی RF دارای بُرد بیشتری بوده (تا 15 متر) و نیز از زوایای مختلف و با وجود موانع سبک روبری پایه عملکرد مطلوب دارند. همچنین ریموت های رادیویی RF دارای قابلیت های تغییر سرعت رنگ ها در حالت رقص نور و نیز دارای 4 رنگ ثابت بیشتر و 18 نوع حالت رقص نور بیشتر نیز می باشند. 
6- ریموت کنترل RF قابلیت کنترل قسمت نوری را بدون اختلال در عملکرد پنل صوتی پایه فراهم می کند. برخلاف ریموت های IR که در پایه های ساده استفاده شده، در پایه های موزیکال ساده بعلت استفاده هر دو ریموت نور و موزیک از یک ساختار کنترلی امکان اختلال در عملکرد ریموت ها وجود دارد ولی در پایه های موزیکال فول آپشن خیر.

ارتباط با ما جهت مشاوره و سفارش پایه بالبینگ :

جهت مشاوره و سفارش انواع پایه بالبینگ از قسمت تماس با ما با همکاران ما در ارتباط باشید.

* به علت حجم بالای سفارشات، جهت تهیه پایه می بایست در مورد تعداد و نوع پایه مورد نیاز از قبل هماهنگی صورت گیرد.
* حداقل خرید پایه بالبینگ از هر نوع 100 عدد می باشد و فروش به صورت تکی یا تعداد کمتر از 100 عدد مقدور نمی باشد.
* امکان ساخت پایه های اختصاصی (با نام و لوگوی اختصاصی سفارش دهنده روی بدنه پایه) وجود دارد.

سخن پایانی: 

مطلب فوق اولین و کامل ترین راهنما در مورد انواع پایه بالبینگ ها و مشخصات هر نوع از آنها در سطح وب می باشد. با مطالعه دقیق مطلب فوق شما قادر خواهید بود به راحتی و حتی با دیدن شکل ظاهری یک پایه (ساخت هر شرکتی که باشد) مشخصات آن را یافته و در مورد آن نظر کارشناسی دهید. تهیه این مطلب کار آسانی نبوده و زمان بسیار زیادی صرف تهیه آن شده است و هدف از تهیه آن نیز تنها آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در مورد کالا به مشتری است. متاسفانه فروشنده های غیرمسئول فراوانند که محصولات بسیار بی کیفیت، یک بار مصرف و خطرناک و ناایمن را با قیمت های بالا در اختیار مشتریان قرار داده بدون آن که اطلاع رسانی کافی در مورد مشخصات محصول خود کنند. باشد که با مطالعه این منبع وضع موجود اندکی بهبود یابد.

پایه بالبینگ های معرفی شده در مطلب فوق بدون مشابه داخلی یا خارجی می باشند و همگی توسط گروه السان طراحی و تولید شده اند. فرآیندی که در حال حاضر وارد یازدهمین سال انجام خود شده است. در این یازده سال 36 نوع مختلف پایه توسط گروه السان طراحی و تولید شده که طی سالیان گذشته تغییر یافته و بهینه شده اند.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۷ رای