تندیس نوری

تندیس نوری چیست؟

برای آشنایی با مفهوم تندیس نوری بهتر است ابتدا با خود تنیس و تندیس های مرسوم آشنا شویم، سپس به معرفی تندیس نوری و تفاوت های آن با تندیس های مرسوم بپردازیم. تندیس شیء ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، حیوان یا یک واقعه ساخته می‌شود. اما آنچه امروزه در عرف رایج، تندیس خوانده می شود تندیس های کوچک یا همان تندیسک ها هستند. تندیسک به حجم هایی گفته می شود که آنقدر کوچک و کم وزن هستند که به راحتی یک انسان بتواند آنها را حمل و با خود جا به جا کند. تندیس های کوچکی که امروز در عرف رایج به عنوان تندیس شناخته می شوند، برای یادآوری و گرامیداشت یک رویداد تاریخی یا به عنوان یادبود یک آیین بزرگداشت، همایش و یا نشان برتر یک جشنواره ساخته می شود. در مورد اخیر گاه یک تندیس چنان اعتباری می یابد که نماد شاخص هویت یک جشنواره می شود.

این کارکرد فرهنگی تندیس ها است، امروزه تندیس ها کارکرد تجاری هم یافته اند، گسترش فضای رقابت، پیشرفت فنآوری و گسترش زمینه های ارتباط با مخاطبین، روز به روز اهمیت روش های هنری در تبلیغ کالا را افزایش می دهد. در این راستا گاه  نام واره (لوگو تایپ)، نشان (آرم) یا نماد و زمینه فعالیت موسسه یا نهاد به شکل یک تندیس نمایان می شود و گاه کالا و محصول شرکت در قالب یک تندیس رخ نمایی می کند و بدین ترتیب یک تندیس در تزیینات یک فضا جایگاهی برای یک تبلیغ تجاری تعریف می کند. تندیس ها می‌توانند از مواد مختلفی چون شیشه، چوب، گچ، جیپس، فایبرگلاس، فلزاتی همچون طلا، نقره و برنز، انواع سنگ‌ها مانند سنگ مرمر و … ساخته شوند و بسته به موارد استفاده اندازه‌های مختلفی دارند.

تندیس های مرسوم:

تندیس های مرسوم و موجود مشکلاتی نیز دارند که بعضا موجب محدودیت در استفاده آنها شده است. یکی از این مشکلات هزینه بالای طراحی و اجرای آنهاست. این مشکل که امروزه به آسانی نمی توان از کنار آن گذشت موجب محدویت های زیادی در استفاده از تندیس های مرسوم شده است. این نکته مخصوصا آنجا خود را نشان می دهد که سهم بزرگی از مصرف کنندگان تندیس ها در کشور را دانشگاه ها و دانشجویان (جهت جشن های فارغ التحصیلی) تشکیل می دهند و یا شرکت ها و موسسات کوچک که بعضا توانایی پرداخت هزینه بالای طراحی و ساخت تندیس (جهت مراسمات تقدیر و تشکر و … ) را ندارند. مسئله دیگری که تندیس های مرسوم با آن مواجه اند نبود خلاقیت در خارج از چارچوب طراحی تندیس است. در واقع با فاکتور گرفتن مبحث طراحی، همه تندیس های مرسوم تقریبا یک جنس یک قالب و با ویژگی بصری یکسانند. از این رو نیاز به طراحی و ساخت نوعی تندیس با قیمت اقتصادی و ارزان، خلاقانه، متفاوت، با کیفیت و نیز با قابلیت استفاده چند گانه  احساس می شد.

تندیس نوری:

در ظاهر تندیس نوری تفاوتی با تندیس های مرسوم ندارد لذا اکثر طرح ها و سبک های تندیس های مرسوم را می توان با تندیس های نوری نیز پیاده سازی کرد. اما تندیس های نوری دارای رشته های نوری LED بوده و با اتصال به منبع الکتریکی، تندیس نورانی شده و زیبایی آن دوچندان خواهد شد. تندیس های نوری اتفاقی نو در صنعت ساخت تندیس می باشند. گروه السان با تجربه ای که در تولید انواع چراغ خواب های سه بعدی و انواع بالبینگ ها با طراحی های مختلف کسب کرده، قصد دارد نسلی نو و کاملا متفاوت از تندیس های نوری را اجرا کند. با توجه به اهمیت طراحی و ساخت تندیس سعی شده تندیسی با کیفیت بالا ساخته شود تا به خوبی معایب ذکر شده برای تندیس های مرسوم را پوشش داده و علاوه بر مقرون به صرفه بودن، خاص و متفاوت نیز باشد. قطعا زیبایی و درخشش خیره کننده این نوع از تندیس ها نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد.

تندیس نوری
تندیس نوری

 


ویژگی های کلی تندیس های نوری:

  • امکان طراحی و اجرای انواع مختلف طرح و ایده
  • خاص و متفاوت بودن ایده به علت جدید بودن محصول
  • جلوه بصری فوق العاده بالا در حالت روشن بودن تندیس
  • مقرون به صرفه بودن نسبت به اکثر تندیس های موجود
  • دقت بسیار بالا در طراحی به علت استفاده از حکاکی لیزری
  • امکان استفاده دوگانه از تندیس (هم تندیس و هم چراغ خواب)
  • طراحی به صورت تکی و بدون نیاز به قالب (اجرای تعداد زیادی تندیس با اسامی یا طرح های متفاوت)
  • کیفیت بالای پایه تندیس (پایه چوبی مقاوم، صفحه اکریلیک نشکن تایوانی و LED با 5000 ساعت عمر مفید)

نمونه کارهای اجرا شده تندیس نوری:

تعدادی از نمونه های اجرا شده از این نوع تندیس ها را در دسته بندی تندیس نوری در محصولات فروشگاه می توانید مشاهده کنید.

اطلاع از قیمت و سفارش:

قیمت تمام شده تندیس های نوری به نوع تندیس، طرح، اندازه و تعداد مورد نظر مشتری بستگی دارد. جهت دریافت قیمت، اطلاعات بیشتر در مورد تندیس های نوری همچنین جهت سفارش، از قسمت تماس با ما با همکاران ما در ارتباط باشید.

نمونه فیلم تندیس نوری :

فیلم کوتاهی از یک نمونه تندیس نوری اجرا شده توسط گروه السان را جهت آشنایی بییشتر شما با تندیس های نوری قرار داده ایم. کلید روشن و خاموش تندیس می تواند کنار تندیس قرار گیرد و یا اینکه تندیس از راه دور و توسط ریموت کنترل، روشن و خاموش شود. همچنین امکان تغییر رنگ نور تندیس، کاهش و افزایش نور تندیس و حالات مختلف رقص نور را می توان توسط ریموت کنترل اعمال کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای